HAKKIMIZDA

PROCENGA Nedir?

2017 senesinde düzenlenmeye başlanan, başlangıçta sadece Çukurova Üniversitesi bilgisayar mühendisliği öğrencilerine hitap eden 2020 yılından itibaren de elektrik ve elektronik mühendisliği öğrencileri, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine açılan şimdi ise üniversite bölge sınırlaması olmadan tüm Türkiye’ye yayılma fikrini hayata geçiren ve her sene proje yarışmaları düzenleyerek bu fikrin sürekliliğini sağlayan Çukurova Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Öğrenci Topluluğu (CENGA) olarak öğrencilere projelerini gerçekleştirmeleri için fırsat sunuyoruz.

CENGA olarak sürekli gelişen bir topluluk olmayı amaç edindik ve öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri adına etkinlikler ve eğitimler düzenlemeye online süreçte de devam etme kararı aldık. Normal şartlar altında yüz yüze gerçekleştirdiğimiz proje yarışmalarını pandemi şartları gereğince online bir platforma taşıdık ve yeni ismi “PROCENGA” ile hayata geçirdik.

Teknoloji sürekli gelişen bir gelecek ve bizler geleceğin ötesinde düşünmeliyiz. Hedefimiz PROCENGA sayesinde günümüzde teknoloji ile uğraşan, fikirlerini uygulamaya dökmek isteyen her öğrenciye destek olup kendini geliştirmesi için fırsat vermek. Öğrencilere dostça bir rekabet ortamı sunarak iş hayatına da hazırlamayı hedefliyoruz. Yarışmaya katılan öğrenciler sektörde tanınan kişilerle tanışma şansına sahip olmakla birlikte iş ve staj imkanı hatta projelere yatırım fırsatı elde edebilmeleri için uygun ortamı hazırlıyoruz. PROCENGA isminin bilgisayar bilimleri ile ilgilenen her öğrencinin duyması ve proje geliştirmek için harekete geçmesini amaç ediniyoruz.